Cloud

Infrastruktura sieciowa

Skuteczność komunikacji oraz sprawność systemów informatycznych zależy od wydajnych i odpornych na awarię struktur sieciowych, zarówno fizycznych jak i wirtualnych.

Opis

Obecne trendy i kierunki rozwoju środowisk IT oraz rozwój aplikacji użytkowych i biznesowych powodują stawianie coraz większych wymagań środowiskom sieciowym zarówno w obszarze wydajności, skalowalności jak i niezawodności. Nowoczesne rozwiązania sieciowe są dopasowane do wymagających środowisk zwirtualizowanych, nierzadko pracując również w modelu wirtualnym. Dynamicznie zmieniające się potrzeby biznesowe w zakresie komunikacji elektronicznej powodują szybki rozwój sieci SDN (Software Defined Network) oraz pojmowanie sieci jako bezpieczne środowisko dostępu i wymiany danych niezależnie od użytej technologii i medium transmisji.

Zastosowania

  • Wysokowydajne, elastyczne w rozbudowie i odporne na awarie struktury przełączników rdzeniowych.
  • Sieci korporacyjne w pełni wspierające 802.1x oraz integrację z technologiami NAC.
  • Sieci MPLS, klasyczne sieci LAN, WLAN, MAN, WAN.
  • Przemysłowe sieci bezprzewodowe do zastosowań w środowisku dużego zagęszczenia urządzeń radiowych.

Funkcjonalności

  • Sprzętowe lub programowe szyfrowanie transmisji.
  • Centralne zarządzanie.
  • Integracja z systemami zarządzania, backupu konfiguracji i monitorowania sieci.
  • Integracja z sieciowymi systemami zabezpieczeń SIEM, NBAD, Antymalware, AntiTheft, DLP, etc.

Produkt dla

Oferta skierowana jest do organizacji z dowolnych branż, które kładą nacisk na bezpieczeństwo, stabilność oraz wydajność dostępu i transmisji danych aplikacji biznesowych z dowolnego miejsca i urządzenia na ziemi. Zespół inżynierów posiadających wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu wysokodostępnych struktur sieciowych jest gotowy na podjęcie wyzwania budowy lub przebudowy sieci najbardziej wymagających klientów. Oferta Commcord jest szczególnie skierowana do organizacji kładących duży nacisk na bezpieczeństwo i poufność krytycznych danych, tym samym jest to szczególnie ważne dla sektora finansowego, przemysłowego, chemicznego, medycznego oraz publicznego.

Technologie